در ویندوز ۱۰ هنگامی که یک تصویر JPEG به عنوان تصویر پشت‌ زمینه‌ی دسکتاپ انتخاب می‌شود، ویندوز به طور خودکار کمی از کیفیت این عکس می‌کاهد و سپس آن را در پشت‌زمینه‌ قرار می‌دهد. ویندوز این فشرده‌سازی تصویر را به جهت مصرف کم‌تر رم انجام می‌دهد. اگر شما نیز از آن دست کاربران هستید که این کار با مذاقتان خوش نمی‌آید و زیبایی را بر همه‌چیز ترجیح می‌دهید با استفاده از این ترفند می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید و تصویر با کیفیت اصلی را به عنوان پس‌زمینه‌ی دسکتاپ قرار دهید.

ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید.

سپس در محیط Run عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید.چگونه می توانم کیفیت پشت زمینه را در ویندوز ۱۰ افزایش دهم؟

اکنون در محیط ویرایشگر رجیستری به مسیر زیر بروید:

    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

بر روی Desktop راست‌کلیک کرده و از منوی New بر روی DWORD (32-bit) Value کلیک کنید.چگونه می توانم کیفیت پشت زمینه را در ویندوز ۱۰ افزایش دهم؟

نام این مقدار جدید را JPEGImportQuality قرار دهید.

چگونه می توانم کیفیت پشت زمینه را در ویندوز ۱۰ افزایش دهم؟

اکنون بر روی آن دوبارکلیک کنید. در پنجره‌ی بازشده، در قسمت Value data ابتدا Decimal را انتخاب نمایید. سپس عدد ۱۰۰ را وارد نموده و روی OK کلیک کنید.چگونه می توانم کیفیت پشت زمینه را در ویندوز ۱۰ افزایش دهم؟

با این کار، کیفیت عکس بر روی ۱۰۰% باقی می‌ماند. به طور پیش‌فرض ویندوز میزان کیفیت تصویر را به ۸۵% کاهش می‌دهد. در نتیجه شما می‌توانید کیفیت تصویر را این گونه کنترل کنید و مثلاً به جای ۱۰۰ عدد ۹۰ را تعیین کنید.

اکنون ویندوز را یک‌بار Restart نمایید و تصویر مورد نظر خود را به عنوان تصویر پشت‌ زمینه‌ی دسکتاپ انتخاب کنید. دقت نمایید این کار باعث تغییر بر روی تصویر کنونی نمی‌شود و باید تصویر را حتماً یک‌بار از نو به عنوان تصویر پس‌زمینه‌ی دسکتاپ انتخاب نمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده Milad Xan
بارگذاری بیشتر در پیشفرض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

گرانی بنزین!

بنزین گران‌ترین سوخت موجود در کشور ماست و به دلیل پایین بودن کیفیت ماشین‌هایمان هر روز بیش…