خانه مالی کسب درآمد چگونه می توانم موفقیت کسب و کار اینترنتی خود را تضمین کنم؟

چگونه می توانم موفقیت کسب و کار اینترنتی خود را تضمین کنم؟

13 ثانیه خوانده شده
۰
0
www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 6

با چگونه شروع کنم در خدمت شما هستیم با آموزش ده گام مؤثر برای تضمین موفقیت کسب و کار اینترنتی. با ما همراه باشید:

راه های زیادی برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق وجود دارد درحقیقت این کار مسیری طولانی است که می تواند دشوار باشد و دارای مراحل متعدد. با این وجود، بنده در طی سالیان گذشته مشغول کار تجاری بودم و در طول چند سال اخیر تجارت مربوط به خودم را راه اندازی کرده، موفق شده ام که درآمدی بیشتر از آن چه که در طول شغل حرفه ای ام کسب کرده بودم، به دست آورم.

گاهی اوقات، نمی توانم باور کنم که من به این موقعیت رسیده ام. در سال های گذشته این مانند یک رویای زیبای دست نیافتنی بود.

اما من به اندازه ی کافی خوش شانس بوده که بتوانم زندگی مطابق با خواسته های خودم بسازم.

من این موارد را برای تعریف از خودم نمی گویم، بلکه می خواهم انگیزه ای واقعی  به شما دهم. اگر شما هر آن چه را که به آن عشق دارید انجام دهید موفق خواهید شد. اگر شما در فکر استفاده از هنرتان برای کسب درآمد هستید یعنی همان کاری که من انجام داده ام، به شما کمک خواهم کرد. اما باید بدانید که این فرایند کار ساده ای نیست که به سرعت جواب دهد، اما شدنی است. من و بقیه هنرمندان برای اثبات این کار زندگی می کنیم.

امروز من بسیار در مورد راه های آزمون و خطای مورد استفاده ام در طی سالیان گذشته فکر کرده ام و ده گام ضروری و مفید را که می تواند منجر به موفقیت یا شکست شما در تجارتتان شود را برایتان بازگو می کنم:

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 1

گام اول: خلق چیزی که مردم واقعاً بخواهند آن را بخرند

نخستین گام در راه اندازی کسب و کارتان خلق ایده ای است که نیازسنجی شده باشد. یعنی مردم خواهان آن باشند. اگر صرفاً برای خاطر خود و لذت شخصی محصول یا خدماتی را می خواهید ارائه کنید و یا بفروشید، لازم است در ابتدا طرز فکرتان را تغییر دهیم.

این کار سخت است، خب معلوم است که شما عاشق خلق کردن و ساختن هستید، اصلاً برای همین می سازید و خلق می کنید. ولی آیا بازاری برای آن وجود دارد؟ و آیا مردم حاضرند برای احساس نیازشان پول پرداخت کنند تا بتوانید کسب و کارتان را راه بیاندازید؟

قبل از اینکه کسب و کار اینترنتیتان را راه بیاندازید و شروع به آموختن هر چیزی که به فعالیتتان مربوط می شود بکنید، باید به این سوال مهم پاسخ دهید.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 2

گام دوم: هر روز برای کارتان وقت بگذارید ولی صبورانه!

یکی از شعارهای مورد علاقه من در بحث تجارت این است که:

به یاد داشته باشید، این یک ماراتن است، نه دوی سرعت!

هر موقع که فروش پایین است و یا من دیدگاه یا لایک و. . . زیادی دریافت نمی کنم، این مورد را به خاطر می آورم. تجارت یک شبه رونق نمی یابد، برای این کار سالها زمان نیاز است. چه مدت است که مشغول این کارید؟ چرا که اگر بخاطر سود آوری سریع به دنبال این کار باشید، بهتر است هرچه زودتر متوقفش کنید.

اگر بعد از گذشت ۵ سال هنوز مطمئن به انجام کاری که می کنید نیستید، سعی نکنید تا این کار را بعنوان شغل اصلی داشته باشید. باید زمان و صبرتان را به پای تجارت بگذارید. در این صورت هر روز شاهد رشد تجارت خود خواهید بود و سرانجام موفقیت در مسیر شما قرار خواهد گرفت.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 3

گام سوم: دوستانه برخورد کنید و حرفه ای باشید

این گام یکی از مهمترین گام های شماست. به باور من یک تجارت موفق، تجارتی باز و دارای روابط دوستانه با مشتری ها است. آنها از شما خرید می کنند چرا که ترجیح می دهند محصولات خاص را مستقیماً از سازنده شان بخرند.

پس شناسایی خودتان را سخت نکنید (یک صفحه درباره ما برای سایتتان بسازید بهمراه یک تصویر از خودتان، کارتان و داستان اینکه چگونه این راه را طی کرده اید) ولی در عین حال نیز به یاد داشته باشید که «مشتریان شما دوستان شما نیستند».

با تمام وجود با مشتریانتان صمیمی و با نشاط باشید ولی همانند فردی حرفه ای و مورد احترام معامله کنید. همیشه به هنگام نوشتن به آنها سلام و احترام بکنید و هر نظری را سریعاً و به تفصیل پاسخ دهید.

در برخورد با مشتری های عصبانی و غیر منطقی تحریک نشوید و با آنها در نهایت ادب سخن بگوئید. آرام باشید و همانند افراد حرفه ای به سیاست های سختگیرانه و معقول خودتان اشاره کنید.

هرگز، هرگز، هرگز در انجمن ها و محل های عمومی از یک مشتری شکایت نکنید.

مهم نیست که مشتریتان چقدر غیرمنطقی است و یا چقدر شما را عصبانی کرده است، مشتری مد نظر و تمامی مشتری های شما سزاوار احترام هستند و این حق را دارند که در مشکلاتشان در عموم مطرح نشود.

حفظ کردن تعادل بین دو کار «دوستانه بودن» و «حرفه ای برخورد کردن»، متضمن موفقیت تجارت شما است.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 4

گام چهارم: تصاویر زیبایی داشته باشید

این کلید شماست.

در تجارت الکترونیک، تصاویر جوش دهنده، یا از بین برنده معاملاتتان خواهند بود. تصاویر اولین چیزهایی هستند که چشم را درگیر می کنند و معمولاً بخش اعظم فرایند تصمیم گیری را برای خرید بر دوش دارند. من حتی افرادی را سراغ دارم که به ندرت توضیحات محصول را مطالعه می کنند ولی بلافاصله پس از مشاهده زیبایی محصول در صدد خرید آن هستند.

پس برای داشتن تصاویری زیبا، وقت صرف کنید.

چه ویژگی های تصاویرتان را زیبا و مناسب خواهند کرد؟

 • استفاده از نور سفید طبیعی یا فیلتر شده (بدون استفاده از فلش)
 • استفاده از پس زمینه های ساده، سازگار و در عین حال نمادین، نه بیش از حد شلوغ که توجه را از کانون عکس دور کند.
 • شات های واضح و تمیز در بهترین حالت فوکوس
 • زاویه جالب و جذاب

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 5

گام پنجم: پست های قابل بازبینی ایجاد کنید

شما در ابتدای شروع کسب و کارتان بصورت آنلاین، معمولاً یک نوع آیتم یا خدمات منحصر بفرد خواهید داشت که طبیعتاً با گسترش کسب و کارتان، کمییت محصولات یا خدماتتان نیز افزایش خواهد یافت. در این مواقع است که باید برای هر آیتم بصورت جداگانه عکاسی کنید، توضیحات بنویسید، عنوان ایجاد کنید و ویرایش و. . . انجام دهید. در صورتی که همه این کار ها نیازمند زمان هستند و شما نخواهید داشت! پس قالب های آماده برای تعریف عناوین متفاوت را، در ابتدا ایجاد کنید.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 6

گام ششم: به شدت به خود و کارتان باور داشته، اما تغییر را نیز پذیرا باشید!

اگر به خود و محصولتان ایمان نداشته باشید، هرگز موفق نخواهید شد. رونق پیدا کردن کسب و کار آنلاین نیازمند زمان و تعهد بالایی است، بنابراین اگر به کاری که می کنید عشق نورزید و خودتان را متقاعد نکنید که مردم نیز به محصولاتتان علاقه دارند، بزودی دلسرد و نا امید خواهید شد. روح و عشقتان را در آنچه خلق می کنید، قرار دهید و آن را به شدت دوست بدارید.

ولی همیشه برای تغییر نیز آماده باشید. در صورتی که همیشه کار می کنید و کار می کنید و کار می کنید ولی در طول هفته ها، ماه ها، سال ها هیچگونه کششی مشاهده نمی کنید، برخی چیز ها نیازمند تغییر هستند.

این تغییر ممکن است در چیزی باشد که می سازید، یا مسئله ای در مورد آنچه ارائه می کنید، یا ممکن است تصاویر یا قیمت هایتان باشد.

به کاری که انجام می دهید عشق بورزید ولی ذهنتان برای پذیرفتن این حقیقت که، باید برای موفقیت تغییر کرد، باز باشد. چرا که این مسئله بدی نیست. در صورتی که باید تغییری صورت بگیرید هرگز دلسرد نشوید. همه ما داستان ادیسون و لامپ را می دانیم، درست است؟

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 7

گام هفتم: لیست ایمیل داشته باشید

ایمیل هنوز هم یکی از بهترین و موثرترین راه های ارتباطی بین شما و مشتری هایتان است. من در همه جا گفته ام و در اینجا نیز تکرار می کنم، شما می توانید در بلاگتان پست کنید، در فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام یا تلگرام با مشتری هایتان ارتباط برقرار کنید ولی در تمامی این روش ها مشتری می تواند شما را نادیده بگیرد. ولی زمانی که مشتری به شما و خدماتتان اطمینان کرد و آدرس ایمیلش را برای شما فاش می کن، در واقع اجازه ارتباط مستقیم و دو طرفه به شما می دهد. این بهترین چشم انداز شما برای فروش به افرادی است که از خدمات شما لذت می برند و به شما اعتماد دارند. چرا که شما نیازی به متقاعد کردن دوباره آن ها برا خرید ندارید.

با مشتری با احترام ارتباط برقرار کنید، در ایمیل های ارسالیتان آنها را با ارزش بشمارید و بصورت منظم در دسترس باشید (از طریق راه های ارتباطی)، آنها نیز با تبدیل شدن به مشتری های وفادار شما، پاداشتان را خواهند داد.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 8

گام هشتم: ارزش گذاری کالا برای سودآوری

این مورد یکی از عمده ترین مشکلات در صنایع دستی است. اغلب ما این کار را بعنوان یک سرگرمی شروع می کنیم. بنابراین هیچ ایده ای نسبت به قیمت صحیح کالاهایمان نداریم. پس ندانسته شروع به کاهش قیمت و پایین آوردن ارزش واقعی کارمان می کنیم. بخاطر اینکه روش ساخت آن را می دانیم، تمایل به دست کم گرفتن مهارت لازم برای فرایند ساخت داریم.

هرگز به رقابت در قیمت نپردازید!

در هر صورت افرادی خواهند بود که آنچه را که شما میفروشید، با قیمت کمتر عرضه خواهند کرد. شما باید به سختی تلاش کنید تا بفهمید که محصولاتتان را به چه قیمتی بفروشید تا برای ساختن یک زندگی مناسب و معقول، به صرفه باشد. بالطبع این کار سخت خواهد بود، ولی اگر واقعاً برای کسب آسایش و رفاه در زندگیتان از طریق هنرتان تلاش می کنید، این کاری است که باید انجام دهید.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 9

گام نهم: سایت یا وبلاگ شخصی خودتان را راه اندازی کنید

شما حرفه ای هستید، پس باید حرفه ای دیده شوید!

شما در حال فروش آنلاین هستید، بنابراین حضور شما در دنیای اینترنت نیز باید حرفه ای و کاربر پسند باشد. حداقل یک دامنه برای وبلاگ تان بخرید!!! در اینصورت در هنگام اعلام راه های برقراری ارتباط با خودتان، در کنار ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی و. . . می توانید بگوئید mybusiness.com یا mybusiness.ir نه اینکه بگوئید mybusiness.rozblog.com یا mybusiness.blogfa.com.

یک تغییر به این کوچکی می تواند در تصور مردم تفاوت بزرگی ایجاد کند.

باید به محض اینکه قادر بودید وب سایت شخصی خود را بر روی سرور های میزبانی مناسب راه اندازی کنید (در صورت امکان بهمراه وبلاگ متصل)، ولی داشتن دامنه جدا برای سایتتان یک شروع عالی برایتان خواهد بود.

و بله، باید در وبلاگتان شروع به نوشتن بکنید، این بهترین راه برای معرفی خود و خدمات یا محصولاتی است که ارائه می دهید. از نوشتن نترسید و فقط شروع کنید.

www.howstart.ir - موفقیت کسب و کار اینترنتی 10

گام دهم: یاد بگیرید، یاد بگیرید و یاد بگیرید!

در تجارت واژه ای به نام تمام شد! وجود ندارد. همیشه برای انجام دادن کارهایی وجود دارد، کارهایی برای تجربه کردن، اشتباهاتی برای مرتکب شدن، ماجراجویی های غیر منتظره و چیزهایی برای یاد گرفتن!

زمانی که تجارت می کنید، نیاز دارید مدام یاد بگیرید، آزمایش کنید و ناشناخته ها را کشف کنید. مطمئناً اگر تلاش نکنید شکست هم نخواهید خورد. و اگر تلاش کنید مکرراً شکست خواهید خورد. ولی هر بار شما چیز جدید را یاد می گیرید و ممکن است قدمی به عقب برداشته باشید ولی دو قدم نیز به جلو برداشته اید!

این یک ماجراجویی خارق العاده، هیجان انگیز، سرشار از انرژی و تغییر دهنده زندگیتان است. و اگر فکرتان را بر روی موفقیت متمرکز کنید، و در مورد چرایی و چگونگی انجام کارها، با خرد عمل کنید و در مواقع نیاز کمک بگیرید، این شانس را خواهید داشت که پله های موفقیت را به سرعت طی کنید.

من این کار را انجام داده ام، پس شما هم می توانید!

Jess Van Den کارآفرین و میلیونر خلاق و مالک سایت موفق جواهر فروشی Epheriell.com

 

منبع: create and thrive

Save

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • مواد مخدر و کودکان

  قدیم‌ترها تنها قربانیان مواد مخدر افراد ۲۰ سال به بالا بودن اما این روزها در مدارس کودکان …
 • پیام‌رسان‌های ایرانی

  چندی است کشور ما هم صاحب پیام‌رسان‌های ملی شده است و شرکت‌های گوناگونی پا به این عرصه گذاش…
 • گرانی بنزین!

  بنزین گران‌ترین سوخت موجود در کشور ماست و به دلیل پایین بودن کیفیت ماشین‌هایمان هر روز بیش…
 • راه های سلبریتی شدن در اینستاگرام

  با افزایش کاربران اینستاگرام درکشور عزیزمان ایران بسیاری از جوانان جویای کار به این شبکه پ…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
بارگذاری بیشتر در کسب درآمد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کسب درآمد و استخراج بیت کوین با افزونه‌ی CryptoTab

آیا تا به حال در مورد کریپتوتب (CryptoTab)، افزونه استخراج بیت کوین چیزی شنیده اید؟ اگر شم…