خانه مالی کسب درآمد چگونه می توانم فردی پولدار شوم؟

چگونه می توانم فردی پولدار شوم؟

18 ثانیه خوانده شده
۰
0
Www.howstart.ir - میلیاردر 16

پولدار و ثروتمند بودن چیزی بیشتر از داشتن دسته ای صفر است. داشتن سرمایه بسیار شاید برای عده ای ممکن باشد ولی نبود آن مانعی برای سرمایه دار شدن و پولدار بودن نخواهد بود. شروع از فقر و نداری و یا زندگی بسیار ساده و رسیدن به اوج لوکس بودن یکی از رویاهای همیشگی بسیاری از آدم هاست. برای پولدار شدن باید فرصت ها را خلق کنید، عاقلانه سرمایه گذاری کنید و ثروت و سرمایه تان را حفظ کنید.

امروز در وبسایت چگونه شروع کنم با شما هستیم با یک تئوری خاص برای اینکه چگونه بتوانیم پولدار باشیم:

بخش اول: خلق فرصت ها

Www.howstart.ir - پولدار 2

گام اول: سخت مطالعه کنید.

معمولاً، میلیاردر شدن تصادفی نیست. بلکه با مطالعه نرخ بهره، مالیات بر سود سهام و … خواهد بود. از کلاس های اقتصادی بصورت آنلاین و یا در دانشگاه ها بهره مند شوید. در مورد موفقیت و سرمایه گذاری هرچقدر می توانید کتاب بخوانید. در این صورت قدم نخست را با اطمینان برداشته اید.

 • اقتصاد و کارآفرینی بخوانید. ابتدا یاد بگیرید که چگونه نیاز های مصرف کننده را شناسایی کنید، سپس مدل کسب و کارتان را برای پر کردن آن نیاز ها توسعه دهید. در حال حاضر مباحث کامپیوتر، تکنولوژی و فن آوری مشاغل پردرآمدی هستند.
 • در مورد پولدار های موفق مطالعه داشته باشید. وارن بافت، بیل گیتس، جان هانتسمن، استیو جابز. با پول عاقلانه رفتار کنید تا هرچه بیشتر حجیم تر شود.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 3

گام دوم: پول را ذخیره کنید.

بدست آوردن ثروت، نیازمند صرف هزینه خواهد بود. مقدار مشخصی از هر چک یا درآمد ماهیانه تان را برای ذخیره و منبعی برای سرمایه گذاری های آتی کنار بگذارید.

 • تصمیم بگیرید که چه درصدی از درآمدتان را ذخیره خواهید کرد. مقدار اندکی همچون ۵ یا ۱۰ درصد در هر ماه، در طول پنج سال مبلغ قابل ملاحظه ای خواهد بود. از این راه پولی را که در سرمایه گذاری هایی با ریسک بالا از دست می دهید، انباشت کنید و یا منبعی برای سرمایه گذاری های دیگر.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 4

گام سوم: یک حساب بازنشستگی فردی باز کنید.

این حساب ها که از طریق موسسات مالی قابل دسترس خواهد بود، تضمین خوبی برای آینده تان است. برای ذخیره میلیاردی، هرچه زودتر باید شروع کنید. سود تعلق یافته به پس انداز:

 • بسته به موسسه ی مالی که انتخاب خواهید کرد، در ایتدای برای ایجاد حساب حداقل مبلغی را باید سپرده گذاری کنید. در مورد گزینه های قابل انتخاب تحقیق کنید و با یک مشاور اقتصادی مشورت داشته باشید.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 5

گام چهارم: بدهی های کارت های اعتباری تان را صاف کنید.

خیلی سخت خواهد بود تا گامی رو به جلو برداشت در حالی که سنگینی بدهی هایتان آویزانتان باشد. وام های دانشجویی و یا بدهی های کارت اعتباری باید هرچه زودتر پرداخت شوند. میزان بدهی هایتان هرچه قدر کمتر باشد، تعادل رو به رشدی را خواهید داشت.

Www.howstart.ir - پولدار 6

گام پنجم: برنامه ریزی ۵ ساله داشته باشید.

محاسبه کنید که چه مقدار پول را در طی ۵ سال ذخیره خواهید کرد. سپس تصمیم بگیرید که بهترین روش ممکن برای خرج کردن آن مقدار پول چه خواهد بود؟ شروع یک کسب و کار یا رفتن به دنبال سایر علایق؟

 • اقتصادی بودن یکی از اولویت های اصلی است. اهداف اقتصادی برای خودتان بنویسید و مرتباً به آنها مراجعه کنید. برای اینکه به پروژه های مالی و اقتصادی علاقه مند بمانید، یادداشت های یادآوری نوشته و آنها را در جاهایی که روزانه دیده خواهند شد، قرار دهید (بر روی آینه حمام یا داشبور اتومبیلتان).

 

بخش دوم: سرمایه گذاری

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 7

گام اول: خرید املاک و مستغلات.

یکی از راه های معمول برای کسب درآمد، خرید املاک و مستغلات است. املاک ممکن است در طی یک سال ارزشمند شده و بازده خوبی را بر دارایی هایتان داشته باشند. سرمایه گذاری می تواند جسورانه، امانتی و یا توسعه یافته باشد.

 • به هنگام سرمایه گذاری در یک بازار مصنوعی و متورم زودگذر بسیار محتاط باشید و مطمئن شوید که پرداخت ماهانه وام مسکن بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود تا اینکه ریسک خرید ناامن را به جان بخیرد. می توانید در مورد جریان بحران ۲۰۰۸ مسکن آمریکا مطالعه کنید. این داستان حتماً برایتان عبرت آموز خواهد بود.

 

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 8

گام دوم: سرمایه گذاری در کسب و کار.

شروع یک کسب و کار تازه یا خرید یک کسب و کار می تواند راه ثابت و بی دردسری برای کسب درآمد باشد. کمپانی که خدمات یا محصولاتی در ذهن دارید را ارائه می دهد، خلق کنید و یا بخرید و سپس پول و هزینه ی خود را در راه بهبود آن محصول یا خدمات بگذارید. در مورد صنعت بیشتر بدانید تا بتوانید تفاوت بین خوب و بد را در سرمایه گذاری بر روی یک کسب و کار درک کنید.

 • سرمایه گذاری در صنعت انرژی های سبز و تکنولوژی های کامپیوتری احتمالاً برنامه ریزی خوبی برای آینده خواهد بود. این کسب و کار ها برای رشد سراسری در دهه های اخیر برنامه ریزی شده اند، بنابراین سرمایه گذاری امروزه، ممکن است یک سرمایه گذاری هوشمندانه باشد.

 

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 9

گام سوم: خرید و فروش سهام

بازار بورس و سهام مکان مناسبی برای افزایش ثروتتان است. قبل از خرید سهام بازار را زیر نظر بگیرید و توجه داشته باشید که کدام سهام موفق تر عمل کرده است. از همه چیز اطلاع داشته باشید تا خریدی هوشمندانه را تجربه کنید. اکثر سهام ها در دراز مدت ارزشمند می شوند. مبالغ کوچک با سود بیشتر را انتخاب کنید و در موقع لزوم نیز ریسک پذیر باشید.

 

Www.howstart.ir - پولدار 10

گام چهارم: سرمایه گذاری در اوراق بهادار دولتی.

اوراق بهادار گواهی های معتبر صادره از سوی دولت هستند که بصورت پیشفرض هیچگونه ریسکی را بهمراه نخواهند داشت. از آنجائیکه کنترل چاپخانه های پول در دست دولت است، بنابراین هرچقدر که نیاز باشد پول چاپ خواهد کرد. پس خرید اوراق قبضه ی دولتی سرمایه گذاری نسبتاً امنی خواهد بود و راهی است برای تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری هایتان.

 

بخش سوم: نگهداری ثروت

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 11

گام اول: مشورت با کارگزاران اقتصادی خوب.

پول به اندازه مشاوره دریافتی خوب خواهد بود. پس از جمع آوری مقدار قابل توجهی از ثروت، هیچ کسی مایل نخواهد بود تا جلوی یک مانیتور نشسته و و تغییر سهام را به نسبت کسری از درصد تماشا کند. شما قرار است بیرون رفته و زندگی کنید. خب، مشاوران و کارگزاران اقتصادی قابل اعتمادتان برای شما این کار را انجام خواهند داد تا تورم حسابتان افزایش یابد.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 12

گام دوم: تنوع دادن به سرمایه گذاری و محصولات.

هرگز سرمایه تان را در یک بخش نگه ندارید. سرمایه گذاریتان را در زمینه های مختلف مانند خرید سهام، خرید اوراق بهادار، املاک و مستغلات، صندوق های ارز و سایر زمینه های سرمایه گذاری به علت کاهش ریسک، گسترده و متنوع کنید. زمینه هایی که توسط کارگزاران و مشاورانتان پیشنهاد شده باشند. در این صورت اگر یکی از سرمایه گذاری هایتان در حوزه ای بخصوص با مشکل مواجه شود، حداقل مقدار قابل توجهی سرمایه در سایر حوزه ها خواهید داشت.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 13

گام سوم: تصمیمات اقتصادیتان را هوشمندانه اتخاذ کنید.

فضای اینترنت پر شده است از سهام های بی ارزش و مشاوره های اشتباه و تبلیغاتی مانند یک شبه میلیاردر شوید، که مانند طعمه ای بر سر راه افراد ساده لوح پهن شده اند و باعث می شوند تا تصمیمات اشتباه اقتصادی گرفته شود. تحقیق کنید و با تعهد و سرمایه گذاری های دراز مدت، میلیاردر شوید. چرا که راه های بسیار اندکی برای یک شبه میلیاردر شدن وجود دارد.

 • هنگام شک، با سرمایه تان محتاطانه برخورد کنید. ثروتتان را خردمندانه گسترده کنید و تنوع ببخشید. سوار بازار های نوسانی شدن و بهره مندی از آن ها، تصمیم عاقلانه ای برای دراز مدت خواهد بود.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 14

گام چهارم: بدانید که کی باید کنار بکشید.

در یک نقطه خاص، دانستن این موضوع که چه زمانی باید کنار بکشید تا متضرر نشوید، ضروری است. اگر خودتان را با مشاورین زبده احاطه کرده اید، به توصیه های آنها گوش دهید ولی این را نیز بدانید که چه زمانی باید خودتان تصمیم بگیرید.

 • اگر موقعیتی را می بینید که می توانید معامله بزرگی انجام داده و منفعت زیادی را بردارید، حتماً انجامش بدهید. سود، سود است. اگر قرار است سهام هایتان سال بعد به پول تبدیل شود، با پولی دیگر در جایی دیگر سرمایه گذاری کنید.

 

 

Www.howstart.ir - پولدار 15

گام پنجم: مانند یک فرد پولدار رفتار کنید.

برای پولدار بودن، باید مانند یک فرد پولدار رفتار کنید. با افراد ثروتمند و فرهیخته معاشرت کنید و از توصیه ها و دانش افراد با تجربه استفاده کنید.

 • در نمایشگاه های هنرهای زیبا شرکت کنید، در رستوران های گران قیمت حتی شده قهوه بنوشید، یک نهار خوب بخورید و یا در محل هایی که ثرتمندان حضور دارند باشید. ولی این را در نظر بگیرید که تجمل گرایی بیش از حد مانند خرید یک قایق تفریحی، غیر قابل تحمل خواهد بود!
 • تمایزی بین پول “قدیمی” و “پول جدید” وجود دارد. پول جدید روش های مضری است برای افرادی که می خواهند ثروت کثیری را در زمان کوتاهی کسب کنند، فخر فروشی کرده، و ولخرج باشند. اما برای ثروتمند ماندن باید از “پول قدیمی” یاد بگیرید و و به طبقات بالاتر فکری صعود کیند.

نکته ها:

 • یاد بگیرید تا احتمال ریسک را محاسبه کنید. پول درآوردن از طریق خواباندن پول در بانک راحت است، اما برای کسب ثروت بزرگتر  و پولدار شدن باید راه های سرمایه گذاری دیگری را نیز در نظر بگیرید.
 • خلاق باشید. برای شروع کسب و کار و یا سرمایه گذاری در یک کسب کار، از زوایایی که هیچ کس دیگری ندیده است، راه حل هایی را برای مشکلات ایجاد کنید.
 • چهارچوب مدیریت زمان مناسب و منظم را توسعه دهید. زمانتان را ذخیره کنید و از زمان اضافی بصورت سازنده استفاده کنید.
 • گاهی نیز عقب نشینی کنید. هیچ کس همه کارها را درست انجام نمی دهد، پس موردی ندارد اگر که شما در طول مسیر صعودتان به قله ی میلیاردری، اشتباهاتی را در سرمایه گذاری هایتان انجام دهید. تا زمانی که شما از اشتباهاتتان درس بگیرید، قادر خواهید بود تا مشکلاتتان را بدون دردسر زیادی پشت سر بگذارید.

منبع: ویکی هاو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
بارگذاری بیشتر در کسب درآمد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کسب درآمد و استخراج بیت کوین با افزونه‌ی CryptoTab

آیا تا به حال در مورد کریپتوتب (CryptoTab)، افزونه استخراج بیت کوین چیزی شنیده اید؟ اگر شم…