به درخواست سردفتران و کاربران ثبت آنی از سایت HowStart  برای تهیه یک آموزش جامع و کامل در خصوص  تنظیمات سامانه ثبت الکترونیک در ویندوز ۱۰ لذا این سایت یک آموزش ۰ تا ۱۰۰ برای سامانه مذکور آماده نموده است. قبل از شروع این آموزش، در تست های متعدد انجام شده  توسط HowStart بر روی این سامانه این مطلب را اضافه کنیم که بهترین عمل کرد سامانه  بروی نسخه ۳۲ بیتی Windows 10 گرفته شده است. لذا توصیه ما این نسخه از ویندوز می باشد.

 پس کاربرانی که قصد بکارگیری کامپیوتر جدید جهت استفاده در سامانه ثبت الکترونیک اسناد را دارند ھمچنینھمکارانی که در تنظیم اسناد در سامانه ثبت الکترونیک بهھر نحو دارای مشکل میباشند لازم است کامپیوتر خودرا بشرح ذیل تنظیم یا تنظیمات آن را بنحوی که در زیر توضیح داده شده است کنترل نمایند.

تنظیمات اولیه سامانه

گام اول: VPN مخصوص دفاتر اسناد را از اینجا دانلود کنید.

گام دوم: VPN را اجرا کرده و یکی از Connection ها را انتخاب نموده وبر روی  Connect کلیک کنید. چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟سپس User name و Password خود را وارد کرده و بر روی Connect  کلیک کنید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

گام سوم: مرورگر Internet Explorer را باز کنید ( توجه داشته باشید که در ویندوز ۱۰ مرورگر دیگری بنام  Microsoft Edgeشبیه به  Internet Explorer وجود دارد که به اشتباه این مرورگر را باز نکنید. زیرا سامانه ثبت الکترونیک فقط بر روی مرورگر Internet Explorer قابل اجرا می باشد.)چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

در قسمت آدرس بار با تایپ www.ssar.ir وارد سامانه ثبت الکترونیک شوید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

گام چهارم: در این مرحله برای اینکه بتوانید  سیلورلایت را دانلود کنید باید VPN را قطع کرده و بر روی لینک دریافت سیلورلایت کلیک کنید.

پس از دریافت و نصب سیلورلایت بر روی سیستم یکبار مرورگر را بسته و دوباره باز کنید.

گام پنجم: وارد Internet option مرورگر شوید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

در پنجره باز شده به قسمت Security رفته و بر روی Sites کلیک کنید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

در قسمت مشخص شده در تصویر زیر آدرس سامانه ثبت الکترونیک یعنی ssar.ir را وارد کرده و بر روی Add کلیک کنید تا سامانه را به عنوان یک سایت مورد اعتماد به مرورگر معرفی کنید و تیکه گزینه Require server verification (https: ) for all sites in zone را بردارید.

سپس Close را بزنید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

پس از طی مراحل بالا سطح امنیتی را برروی Medium تنظیم کرده و بر روی Custom level  کلیک کنید تا وارد تنظیمات امنیتی شوید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

در پنجرهای که بازمیشود موارد زیر را کنترل و در صورت لزوم اصلاح کنید.(دو مورد در تصویر بالا نشان داده شده است)

Run ActiveX control and plug-ins                   Enabled

Download Signed ActiveX Control                 Enabled

Download unsigned ActiveX Control              Prompt

Initialize and script ActiveX controls not mark as safe for scripting              Enabled

Script ActiveX controls marked as safe for scripting*                               Enabled

بعد از اصلاح موارد بالا تمام پنجره ها را OK کنید.

گام ششم: یک بار مرورگر را بسته و دوباره باز کنید تا تغییرات صورت گرفته بر روی مرورگر اعمال شود سپس VPN را Connect کرده و وارد سامانه ثبت الکترونیک شوید.

بگذارید تا سامانه بر روی کامپیوتر بارگذاری شود.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟اگر در هنگام بارگذاری پیام “امضاء کد سازمان ثبت” را مشاهده کردید بر روی Allow کلیک کنید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟بعد از بار گذاری، شناسه کاربر و رمز عبور خود را نوشته و وارد سامانه شوید.چگونه می توانم سامانه ثبت الکترونیک را بر روی ویندوز ۱۰ اجرا کنم؟

تنظیمات دستگاه اسکنر:

برای دریافت راهنمای راه اندازی دستگاه اسکنر اینجا کلیک کنید. ( بصورت فایل PDF )

تنظیمات دستگاه اخذ اثر انگشت:

برای دریافت راهنمای راه ندازی دستگاه اخذ اثر انگشت اینجا کلیک کنید. ( بصورت فایل PDF )

تنظیمات راه اندازی امضاء الکترونیک اسناد:

برای دریافت راهنمای راه اندازی امضاء الکترونیک اسناد اینجا کلیک کنید. ( بصورت فایل PDF )

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده Milad Xan
بارگذاری بیشتر در اداری و خدماتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توانم سرعت مرورگر Firefox را افزایش دهم؟

Mozilla Firefox در حال حاضر یکی از سریعترین مرورگرهای دنیا می باشد ولی با توجه به تاریخچه …