خانه مسکن تعمیرات و نگهداری چگونه می توانم خودم تعمیرات خانگی را انجام دهم؟

چگونه می توانم خودم تعمیرات خانگی را انجام دهم؟

6 ثانیه خوانده شده
۰
0

درخواست یک تعمیرکار تعمیرات خانگی، چه مشکلات بزرگ و چه کوچک می تواند هزینه زیادی را برایتان رقم بزند. به همین خاطر است که نیاز دارید تا یاد بگیرید که چگونه تعمیرات خانگی را خودتان انجام دهید.

با انجام دادن کارهای کوچک توسط خودتان، می توانید از اتلاف هزینه های زیادی جلوگیری کنید. هزینه هایی که می توان پس انداز کرد و یا برای تعمیرات بزرگتر خرج کرد. تعمیرات خانگی اغلب نیازمند تجهیزات و دانش است. آموزش زیر به شما کمک خواهد کرد تا نکات کلیدی را که برای تعمیرات کوچک نیاز دارید، یاد بگیرید.

www.howstart.ir - تعمیرات خانگی 1

گام اول: کتابخانه مرجعی برای تعمیرات خانگی ایجاد کنید.

نخستین گام برای آموزش انجام تعمیرات، این است که هر چقدر می توانید باید مطالعه کنید و از تجربیات دیگران درس بگیرید. هر دو محصولات Black and Decker و Creative Homeowner دارای مجموعه کتاب هایی هستند که بصورت ساده و با هدف آموزش تعمیرات موضوعی مانند  سیم کشی و برق کاری ساختمان، لوله کشی، کاشی کاری، نجّاری و … نگارش یافته اند. خواندن این کتاب ها قبل از شروع به کار به شما کمک خواهد کرد تا انتظاراتتان را بدانید و کارهای را بطرز ماهرانه ای انجام دهید.

www.howstart.ir - تعمیرات خانگی 2

گام دوم: مطمئن شوید که ابزار آلات ضروری هر بخش از کارتان را داشته باشید.

داشتن یک جعبه ابزار کامل نیز یکی از نیاز های اساسی این کار است. نیازی که شما را مطمئن می کند که می توانید کارهای هر بخش را با موفقیت به انجام برسانید. هنگام خرید ابزار آلات تا حد امکان به کیفیت آنها توجه کنید. ابزار با کیفیت تا مدت های زیادی با شما همراه خواهند بود و از کار کردن با آنها نیز لذت می برید.

 • در ساده ترین حالت، جعبه ابزار باید شامل هردو نوع پیچ گوشتی تخت و چهارسو، چکش، انبردست، آچار قابل تنظیم (آچار فرانسه)، چاقو یا کاردک بتونه، چاقو یا کارد تیز و همچنین چندین میخ، پیچ و مهره ی متنوع باشد.
 • ابزار آلات برقی مانند دریل یا مته برقی، اره برقی و دستی، و سمباده نیز بسیار مفید خواهند بود.
 • هشدار ها و نکات ایمنی دستگاه ها و ابزارهایتان را موقع خرید از فروشنده بخواهید. عینک ایمنی، ماسک صورت، گوش گیر و دستکش نیازهای اصلی برای کارهایی با صدای ناخراش، سخت و گرد و خاکی هستند.
 • اکثر ابزارهای تخصصی را نیز می توان در صورت نیاز خریداری کرد. برای مثال تشت گچ و کاردک های گچ کاری برای گچ کاران و لوله گیر برای لوله کش ها نیاز اصلی خواهد یود.

 

www.howstart.ir - تعمیرات خانگی 3

گام سوم: در انجمن های تخصصی تعمیرات خانگی درخواست مشاوره بگیرید.

مزیت اصلی زندگی در عصر ارتباطات، این است که شما می توانید برای هر سوالی که دارید، پاسخی تخصصی دریافت کنید؛ حتی اگر سوالتان راجع به تعمیرات خانگی باشد. اگر با مشکلی مواجه شدید که کتاب ها پاسخگو نبودند، و یا اگر به دنبال راه حل دومی بودید، به سادگی می توانید در انجمن های مربوط درخواستتان را پست کنید.

www.howstart.ir - تعمیرات خانگی 4

گام چهارم: بدانید که چه موقع باید به یک تعمیرکار متخصص زنگ بزنید.

درخواست کردن از یک متخصص آموزش دیده در زمان هایی که تعمیرات کلی و از حد شما فراتر است، مثلاً تعمیر کنتور برق و یا تعمیر یخچال، به اندازه ای که نیاز است تا تعمیرات کوچک تر را خودتان انجام دهید، مهم است. شما نمی خواهید تا از استرس این که سیمی را درست وصل کرده اید یا نه، بی خوابی بگیرید.

 • همچنین زمانی که قانوناً نیاز است تا به تعمیرکار زنگ بزنید، باید این کار را انجام دهید. برای مثال: جدا کردن عایق مواد آزبستی بدون حضور تعمیرکار متخصص در بیشتر مناطق دنیا غیر قانونی است. و یا تعمیر و نصب لوازمی که تازه خریداری کرده اید بدون حضور متخصص، باعث ابطال گارانتی محصول خواهد شد.
 • بزرگترین مزیت وجود تعمیرکار در کارهای بزرگ، ضمانت و گارانتی کارشان است. اگر شما مطئن نیستید که می توانید توالت فرنگیتان را تعویض کنید یا خیر، استخدام یک تعمیرکار متخصص این آرامش خاطر را به شما خواهد داد که کارتان به درستی انجام می شود.

www.howstart.ir - تعمیرات خانگی 5

گام پنجم: تمام شد (به همین سادگی).

 

 

نکته ها:

 • همانند سایر تخصص ها، مهارت تعمیرکاری شما نیز بسته به تجارب کارهای فیزیکی تان بهبود خواهد یافت. به همین خاطر به احتمال زیادی پس از هر بار موفقیت در این کار، خواهان انجام پروژه های بزرگتر و بزرگتر خواهید بود.
 • به یاد داشته باشید که بهترین تعمیرکاران همیشه مجهز به لوازم ایمنی کار، مانند عینک ایمنی، دستکش های عایق و ماسک گردگیر هستند.

 

منبع: ویکی هاو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
 • www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 3

  چگونه می توانم ارزش خانه ام را بالا ببرم؟

  افزایش ارزش خانه سرمایه گذاری بزرگی است، مخصوصاً اگر می خواهید آن را بفروشید. کار برای این…
بارگذاری بیشتر در تعمیرات و نگهداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توانم ارزش خانه ام را بالا ببرم؟

افزایش ارزش خانه سرمایه گذاری بزرگی است، مخصوصاً اگر می خواهید آن را بفروشید. کار برای این…