با چگونه شروع کنم؟ در خدمتتان هستیم با آموزش ترفند بسیار جالب افزایش سرعت تلفن همراه آندرویدی بدون نیاز به روت کردن و تنها در ۱ دقیقه، پس با ما همراه باشید.

در بازار گوشی های هوشمند، آندروید یکی از محبوب ترین و مورد استفاده ترین سیستم های عامل موبایل است. یک کاربر مجهز به آندروید می تواند کارهای بسیاری را انجام دهد و حتی می تواند با روت کردن گوشی به لیستی از امکانات بسیار بیشتر و بی نظیر دست پیدا کند. روت کردن یکی از روش های دستیابی به امتیازات سطوح دسترسی مدیر (Administrative privilege) است که امکانات فوق العاده در اختیارتان قرار می دهد.

گوشی های پرچمدار و سطح بالا از منابع قدرتمندی مانند رم بیشتر و پردازنده های قوی تر و یا حافظه بیشتر بهره می برند، نیاز چندانی به افزایش سرعت نخواهند داشت. ولی در مورد گوشی های رده پایین که مشخصات سخت افزاری ضعیف تری دارند، بالطبع شاهد عملکرد ضعیفی خواهیم بود. با این حال همه کاربران می خواهند گوش تلفن خودشان را بدون قبول کردن ریسک روت و عواقب احتمالی ناشی از آن سرعت ببخشند، چرا که روت کردن گوشی بلافاصله گارانتی تلفنتان را باطل خواهد کرد. امروز می خواهیم ترفند افزایش سطح عملکرد تلفن همراه را بدون نیاز به روت به شما آموزش بدهیم:

www.howstart.ir - افزایش سرعت تلفن همراه 2

فعال کردن گزینه های برنامه نویس

در تمامی گوشی های آندرویدی، گزینه ای به نام “Developer Option” یا “گزینه های برنامه نویس” در قسمت تنظیمات وجود دارد. اگر نمی توانید این گزینه را ببینید، ابتدا گزینه “About Phone” در منوی تنظیمات را انتخاب کرده و ۳ بار گزینه ی “Build number” را بزنید. اکنون این گزینه برای شما قابل رویت خواهد بود. فعال سازی گزینه های برنامه نویس تاثیری در سرعت گوشی شما ندارد و صرفاً گامی مورد نیاز در فرایند این کار است.

چگونه سرعت گوشی آندرویدی خود را بهبود بخشیم؟

پس از فعالسازی گزینه های برنامه نویس، از روش زیر برای بهبود عملکرد گوشی استفاده کنید:

www.howstart.ir - افزایش سرعت تلفن همراه 3

کاهش مقیاس انیمیشن

گوشی های آندرویدی هنگام جابجایی بین صفحات و برنامه های مختلف از انیمیشن استفاده می کند. این انیمیشن ها بسیار ساده و روان به نظر می رسند ولی سطح عملکرد گوشی و به طبع آن سرعت گوشی را به شدت پائین می آورند. با کاهش یا حتی محدود کردن این انیمیشن ها شاهد بهبود آنی سرعت گوشیتان خواهید بود.

گام نخست: در قسمت “Developer Option” به دنبال گزینه ای با نام “Animation Scale” بگردید. ۳ نوع مختلف انیمیشن را مشاهده خواهید کرد که با اعداد ۱x مقدار دهی شده اند.

گام دوم: مقادیر گزینه های “Window animation scale”، “Transition scale” و “Animation duration scale” را  از ۱x به .۵x تغییر داده و یا کلاً خاموش کنید.

گام سوم: این فرایند افزایش سرعت آن را برای سیستمتان به ارمغان خواهد آورد.

 

www.howstart.ir - افزایش سرعت تلفن همراه 4

محدود کردن فرایند های پس زمینه (Background processes)

فرایند های پس زمینه در گوشی های هوشمند به شدت از فضای رم تغذیه می کنند که این عامل مستقیماً باعث کاهش عملکرد و سرعت گوشی می شود. اگر این عملکرد ها را محدود کنید توان و سرعت گوشی خود را بالا خواهید برد.

گام نخست:  در منوی “Developer option” به سمت پایین بروید و گزینه “Background Process limit” را انتخاب کنید.

گام دوم: اکنون مقدار را از “Standard limit” به “۳ processes at most” تغییر دهید. حتی در صورتی که بخواهید می توانید با تنظیم بر روی “No background process” کلاً فعالیت های پس زمینه را خاموش کنید.

گام سوم: نبود عملکرد های پس زمینه ای به معنی سرعت بیشتر در گوشی خواهند بود.

نتیجه گیری

این دو ترفند ساده می توانند بدون نیاز به روت کردن گوشی، سطح عملکرد و سرعت آن را به میزان قابل توجهی افزایش بدهند. این روش در تمامی تلفن های مجهز به آندروید قابل استفاده است ولی گوشی های پرقدرت و به اصطلاح پرچمدار نیازی به این کار نخواهند داشت.

منبع: techzac

Save

Save

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
بارگذاری بیشتر در تکنولوژی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توانم سرعت مرورگر Firefox را افزایش دهم؟

Mozilla Firefox در حال حاضر یکی از سریعترین مرورگرهای دنیا می باشد ولی با توجه به تاریخچه …