خانه مسکن تعمیرات و نگهداری چگونه می توانم ارزش خانه ام را بالا ببرم؟

چگونه می توانم ارزش خانه ام را بالا ببرم؟

9 ثانیه خوانده شده
۰
0
www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 3

افزایش ارزش خانه سرمایه گذاری بزرگی است، مخصوصاً اگر می خواهید آن را بفروشید. کار برای این منظور وجود دارد که شما می توانید آن ها را انجام دهید. با در نظر گرفتن این امر که برخی از این کارها گرانتر خواهند بود، شما باید تصمم بگیرید که کدام یک از آنها مناسب خانه، نیاز ها و بودجه شما خواهد بود.

 

بخش اول: آراستن فضای خارجی

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه

گام اول: بهبود پیاده رو جلوی خانه

این قسمت نخستین مکان از خانه تان خواهد بود که مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، پس مطمئن شوید که جلوی خانه تمیز و شسته رفته به نظر بیاید. چندتا درختچه و گل و گیاه اضافه کنید و اگر جلوی خانه چمن بود، مطمئن شوید که به خوبی مرتب شده باشد.

 • اگر به اندازه کافی فضا در حیاط جلویی ندارید و یا اصلاً فضایی وجود ندارد، سعی کنید مقدار زیادی گلدان با گل های زیبا اضافه کنید.
 • مطمئن شوید که وضعیت روشنایی و دیگر موارد حاشیه خارجی درب اصلی در بهترین شرایط باشند.

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 2

گام دوم: حیاطتان را باغچه بندی و قطعه بندی کنید.

در فصل تابستان قطعه بندی کردن زمین موجب ایجاد فضای بیشتری خواهد شد تا بتوانید وقتتان را در آنجا سپری کرده و لذت ببرید. چندین درخت و درختچه زیبا به حیاطتان بیافزایید تا هم بر ارزش و هم بر زیابیی آن افزوده شود.

 • برای این کار لازم نیست هزینه زیادی را صرف کنید. تنها کافی است حیاطتان را به استاندارد های محله نزدکی کنید و یا اندکی بیشتر. پتانسیل حیاطتان را به خریدار نشان دهید.
 • برای داشتن بیشترین شانس، مطمئن شوید که وضعیت چمن های حیاط خوب باشد و علف های هرز در چشم نباشند. همچنین افزودن چند شاخه و بوته گل بهترین بازده را در بهبود منظره حیاطتان خواهد داشت.

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 3

گام سوم: یک عرشه (یا همان بالکن) اضافه کنید.

حتی در سورتی که حیاطتان به اندازه کافی بزرگ باشد، افزودن عرشه ارزش خانه تان را چند برابر می کند و اگر حیاطتان کوچک باشد، عرشه این امکان را فراهم می کند تا بتوانید از سپری کردن اوقاتتان در بیرون از خانه لذت ببرید.

 • مطمئن شوید که عرشه ای که اضافه خواهید کرد با مابقی خانه همخوانی داشته باشد تا نتیجه معکوس از ارزش گذاری دریافت نکنید.

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 4

گام چهارم: میطط خارجی خانه تان را کاملاً تمییز کنید.

پاکیزگی محیط بیرونی خانه، سبب می شود تا خانه زیباتر و با ارزش تر به نظر برسد و به سادگی ارزش خانه در نگاه مشتری بیشتر خواهد بود. یکی از راه های انجام این کار استفاده از آب پاش های فشار قوی است که قادر هستند تا آب را با فشار بسیار زیاد و تا مسافت بالایی اسپری کنند که دقیقاً مناسب هدف ما یعنی تمیزی محیط خارجی خواهد بود.

 • روش دیگر، استفاده از سمپاش دستی خواهد بود که با مخلوطی از آب و سفید کننده اکسیژنه (نه سفید کننده کلر دار) پر شده باشد. به سادگی محلول را بر روی سطوح اسپری کرده و اجازه دهید به مدت ده دقیقه بر روی سطح بماند، سپس با استفاده از شلنگ باغ آن را آبکشی نمائید. برخی افراد استفاده از این روش را به روش اول (استفاده از آب پاش فشار قوی) ترجیح می دهند. چرا که در آب پاشی فشار قوی که ذرات آب را با فشار بسیار بالایی اسپری می کند، ممکن است آب به درون شکاف های سنگ ها رفته و آن ها را بشکند، گیاهان کوچک را از بین ببرد و یا می تواند چوب نما را سائیده و به مرور از بین ببرد.
 • برای تمییز کردن محیط داخلی خانه، می توانید بر روی مواردی همچون: از بین بردن گرد و خاک های سطوح، تعویض فن های خاک گرفته، تعویض فیلترهای هوا و یا فیلتر های کولر، تعویض دوش حمام و پاک کردن شومینه تمرکز کنید.

 

 

بخش دوم: توسعه ویژگی هایی که باعث بالا رفتن ارزش خانه تان می شوند.

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 6

گام اول: آشپزخانه تان را بروز کنید.

آشپزخانه نه تنها باید دارای کابینت های مدرن چوبی، کفپوش و دیواره های سرامیکی داشته باشد، بلکه باید بزرگ بوده و فضای ذخیره سازی زیادی را در اختیار قرار دهد.

قرار نیست بهترین جنس بازار را بخرید، بلکه سعی کنید مواردی را تهیه کنید که زیبا باشند و به آشپزخانه تان بیایند و همچنین از کیفیت خوبی برخوردار باشند.

 • اکثر خریداران خانه، دنبال مواردی همچون وسایل آشپزخانه استیل، اجاق گاز های صفحه ای و یخچال هایی با قابلیت آب سرد کن و یخ ساز خواهند بود. پس اگر توانش را داشته باشید، این بروزرسانی جزو مهمترین خواسته های مشتری هایتان خواهد بود.
 • تا جائی که فضایتان اجازه می دهد از وسایل شیک و مدرن در آشپزخانه استفاده کنید.

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 7

گام دوم: سرویس بهداشتی را بهبود ببخشید.

این حرکت خصوصاً هنگامی بسیار با ارزش خواهد بود که منزل شما حالت یک سوئیت را داشته باشد. چرا که وضعیت آشپزخانه و سرویس بهداشتی جزو مهمترین دغدغه های مشتری هنگام خرید هستند. پس کوچکترین تغییر در این قسمت ها نتایج شگفت انگیزی در تصمیم مشتری خواهد گذاشت.

 • برای این کار می توانید افزودن یک وان را به حمامتان در نظر بگیرید (اگر فضا اجازه می دهد).
 • علاوه بر موارد بالا، می توانید سینک روشوئی را دوتا کنید، دوش حمام را دوتا کنید و همچنین دستشوئی را از حمام جدا کنید.
 • لوله کشی منزلتان را در صورت نیاز و امکان تعویض کنید. بخاطر داشته باشید که این کار تاثیر زیادی را نخواهد داشت چرا که مشتری با دید یک منزل در حال استفاده به خانه تان نگاه می کند.

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 8

گام سوم: روشنایی داخلی را تقویت کنید.

افزودن یا تعمیر چراغ های قدیمی و سیستم روشنایی می تواند ارزش بسیاری را برای منزلتان به ارمغان بیاورد. اکثر خریداران خانه می خواهند خانه شان روشن و براق باشد، بنابراین توسعه روشنایی محیط داخلی ارزشمند خواهد بود.

 • افزودن روشنایی، بیشترین بازده را در قسمت آشپزخانه و حال (نشیمن) خواهد داشت.

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 9

گام چهارم: اتاق ها را بصورت انتخابی رنگ کنید.

افزودن یک پوشش تازه از رنگ به سادگی به زنده تر کردن هر اتاقی کمک خواهد کرد. اگر خودتان اقدام به این کار می کنید، مراقب باشید تا گوشه ها و لبه ها را تر و تمییز رنگ کنید. رنگ کاری ضعیف و غیر حرفه ای احتمالاً نتیجه ای بدتر از وضعیت قبلی خواهد داشت.

 • سعی کنید از رنگ های خنثی استفاده کنید تا خریداران را جذب کرده و همچنین شما را از نقاشی دوباره ساختمان بی نیاز کند (در صورتی که به هر دلیل از فروش خانه تان منصرف شدید).

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 10

گام پنجم: مطمئن شوید که کفپوش ها در وضعیت خوبی باشند.

اگر کفپوش های خانه تان چوبی باشند، بالاترین امتیاز را از این قسمت کسب خواهید کرد. کفپوش های چوبی واقعی، می توانند ارزش خانه تان  را به طرز قابل توجهی بالا ببرند.

 • فرش جدید و یا کفپوش های لمینت نیز گزینه های بعدی تان خواهد بود. گزینه هایی که بر اساس رنگ بندی و استایل خانه می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.
 • بعد از اتمام کفپوش (چوبی یا لیمینت) برای جلوگیری از سرد شدن کف در زمستان بر روی آن فرش بیاندازید تا هم رنگ و لعاب خانه بهتر شود و هم از سرمایش کف جلوگیری کند.

 

 

بخش سوم: پروژه های ارزش گذاری بزرگتر را انجام دهید.

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 11

گام اول: فضا سازی

برخی اتاق ها را باز کنید (قاطی کنید) تا فضای بیشتری داشته باشید. احساس آزادی خواهید کرد اگر از شر چند تایی دیوار از فضای داخلی خانه تان راحت شوید. فقط قبل از هرگونه اقدامی، نقشه هایتان را با یک پیمانکار متخصص در میان بگذارید و از وی مشورت بگیرید.

 • قبل از تخریب دیوار ها از امنیت آن اطمینان حاصل کنید. برای این کار می توانید یک ستون جذاب اضافه کرده و از آن در دکوراسیون خانه تان بهره بگیرید.

 

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 12

گام دوم: کار زیرزمین را به اتمام برسانید.

اگر زیرزمینتان در حال ساخت است، سریعاً آن را تمام کنید و این را در نظر بگیرید که پایان کار زیرزمین برابر خواهد بود با ایجاد اتاق ها و در نتیجه فضای بیشتر در منزلتان. که این کار همیشه ارزش خانه را بالا خواهد برد. حتی می توانید تنها با ساخت دیوار ها  و چیدن کفپوش ها آن را تمام کنید.

 • افزودن قسمت قابل سکونت، تقریباً همیشه به ارزش خانه میافزاید.

www.howstart.ir - بالا بردن ارزش خانه 12

گام سوم: اضافه کردن عایق سقف یا اتمام اتاق زیر شیروانی

اگر شما یک اتاق زیر شیروانی با فضای قابل استفاده دارید، از نهایت پتانسیل آن استفاده کرده و از تمام فضای آن بهره ببرید. برای انجام این پروژه از هر چیزی که فکرش را بکنید می توانید استفاده کنید.

 • این کار ممکن است شامل اتمام ساخت زیرشیروانی نیمه کاره (شامل افزودن دیوار و کفپوش و …) باشد که به نوبه خود اتاقی اضافه برای خانه محسوب می شود.
 • و یا ممکن است تنها شامل افزودن بخش هایی دلخواه به اتاق زیرشیروانی موجود باشد که باز هم قابلیت هایی را به خانه تان اضافه می کند.

 

نکته ها:

 • به یاد داشته باشید که افزایش ارزش خانه دارای محدودیت هایی است، چرا که بافت و محله و همچنین موقعیت و فرهنگ آن نیز بر روی قیمت خانه تان تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. پس تنها به اندازه ای که نیاز است (کشش دارد) بر روی این کار وقت و سرمایه بگذارید چرا که بعد از یک نقطه به بعد مهم نیست که چقدر برای این کار هزینه کنید، دیگر ارزش خانه تان بالا نخواهد رفت.
 • همچنین می توانید با یک املاکچی با تجربه و یا کارشناس قیمت خانه درباره ی لیست کارهایی که می توانید برای ارزشمند تر شدن خانه تان انجام دهید مشورت کنید. در اینصورت وقت و سرمایه تان به بهترین نحو صرف خواهد شد. با این کار می توانید هزینه ی صرف شده را با ارزشی که افزوده می شود مقایسه کنید و در صورتی که صرف نکرد، از انجام آن خودداری کنید.

 

هشدار ها:

 • هرگز بیشتر از سرمایه تان برای ارزش افزایی خانه خرج نکنید.
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
بارگذاری بیشتر در تعمیرات و نگهداری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه می توانم خودم تعمیرات خانگی را انجام دهم؟

درخواست یک تعمیرکار تعمیرات خانگی، چه مشکلات بزرگ و چه کوچک می تواند هزینه زیادی را برایتا…